اطلاعات تماس

تیم طراحی وب سایت نت آذین - محمدرضا شکوهی - 09124800575

معرفی مهدکودک

بهترین مهدکودک فردیس

مهد و پیش دبستانی سرزمین سبز با سیستم آموزشی مدرن و مربیانی مجرب از کارشناسان ارشد روانشناسی تربیتی بهمراه کارشناس آموزش والدین و مربیان و همکاری با موسسات علمی معتبر سعی در پرورش فرزندانی هرچه خلاقتر ، پویاتر و شاداب تر در خانواده دارد.

آنچه باهم تجربه خواهیم کرد در این موسسه،با در نظر داشتن جنبه های پنجگانه رشد کودک وبهرمندی هر فرد از هوش های چندگانه، به مفاهیمی همچون رشدهای عاطفی،اجتماعی،شناختی،کلامی،حرکتی و ذهنی یک انسان در جامعه خواهیم پرداخت.

الگوی آموزشی ما…


همکاری با موسسات علمی معتبر

یادگیری پدیده های علمی و بازی با ماهیت علم،از طریق محیط طبیعی،وسایل،مواد و اتفاقات روزمره کودکان

خدمات ما

  برگزاری کارگاههای علمی
در مهد سرزمین سبز با همکاری با موسسات علمی معتبر بطور منظم کارگاههایی با هدف آموزش علوم طبیعی،اجتماعی و…برگذار میشود.(جهت مشاهده گوشه ای از کارگاهها به بخش کارگاه ها بروید)

  اردوها
در مهد سرزمین سبز بطور منظم اردوهایی با هدف آموزش مهارتهای اجتماعی در کنار اردوهای تفریحی برگزار میشود.

  جشنها و فستیوالها                             

مهد سرزمین سبز با هدف ایجاد نشاط در بین کودکان و گاها در کنار والدین خود، دست به برپایی جشنها و فستیوالها با عناوین مختلف میزند.

  سیستم آموزشی
مربیان مهد از کارشناسان ارشد روانشناسی تربیتی میباشند که همراه کارشناس آموزش مربیان و والدین زمینه آموزش و پرورش مبتنی بر اصول روانشناسی و آموزشی مدرن برای فرزندان فراهم میکنند.

  محیطی شاد و بهداشتی
هدف مهد ایجاد محیطی مهیج و شاد با برنامه های جذاب برای فرزندان میباشد که علاوه بر اینکه مهد را برای کودکان وابسته به خانواده به محیطی دوست داشتنی بدل میکند ،آموزش را نیز در محیطی دلچسب برای فرزندان فراهم میاورد.

  مشاهده فعالیتهای روزانه مهد
شما با عضویت در کانال تلگرام مهد سرزمین سبز میتوانید تمام فعالیتهای روزانه مهد را دنبال کنید. ( جهت مشاهده گوشه ای فعالیتهای موسسه به بخش گالری تصاویر و ویدیوها بروید )

  آموزش زبان انگلیسی
مهد سرزمین سبز بصورت روزانه با روش نوین،pocket،به آموزش زبان انگلیسی به کودکان میپردازد.

  کلاسهای فوق برنامه
برگزاری کلاسهای ایروبیک مادر و کودک،کارگاه سفال، کارگاه مهارت و خلاقیت، کارگاه نجاری، آموزش چرتکه،آموزش یوگای کودکان ،آموزش نقاشی، آموزش موسیقی ،آموزش شطرنج و…


تاثیر مهد بر شخصیت کودک

با وجود اینکه مهد کودک، اولین قدم ورود به جامعه است، تا پیش از سه سالگی خیلی مناسب نیست و توصیه هم نمی شود که بچه را پیش از سه سالگی به مهد بفرستید. چون بچه های زیر سه سال نیازمند توجه متمرکزتر در خانواده هستند.
اگر به مهد کودک بروند مربی آنها باید توجه خودش را بین همه تقسیم کند. پس تا سه سالگی بهتر است نزد مادر یا مادربزرگ پرستاری شوند مادران شاغل که نگران هستند مبادا این محدوده زمانی که از بچه ها دور هستند موجب شود فاصله ای بین آنها بیفتد یا دلبستگی و عاطفه آنها کمتر شود باید دقت کنند، آنچه تعیین کننده این میزان دلبستگی است به هیچ وجه ربطی به مهدکودک رفتن یا نرفتن و اینکه فرزند شما به دلیل شغل تان نزد اقوام یا مادربزرگ است ندارد.
این موضوع مربوط به آرامشی است که بچه ها در کنار مادرشان به دست می آورند…. بعضی از بچه ها تا مادرشان از راه می رسد و با اینکه هنوز به آنها شیر نداده است، آرام می شوند و در آغوش مادر آرامش عجیبی می گیرند. بعضی دیگر هم بی قرار شده و ترجیح می دهند به آغوش پرستار، مادربزرگ یا مربی مهد بروند.
این عادات به طور دقیق متاثر از حالت های درونی شماست. اگر عصبی و پرتنش هستید، خستگی کار را به خانه آوردید، با همسرتان درگیری دارید و یا بدون آنکه متوجه باشید دچار افسردگی پس از زایمان و تحریک پذیر شده اید، بدانید بچه های شیرخوار و نوپا ترازویشان برای درک این مطلب قوی است. آنها نه ماه تمام صدای قلب شما را در استرس و در آرامش شنیده و نیاز آنها به شما برای کسب آرامش است. بچه ها بسیار ناتوان اند و چون می ترسند آسیب ببینند دنبال مامن آرام می گردند. پس مادرها نباید از این موضوع مهم غافل شوند و گمان کنند به دلیل مهد رفتن یا سپردن کودک شان به دیگری، چنین اتفاقی افتاده است. نکته بعدی اینکه برای کمک به بچه ها در سنینی که شروع به کسب مهارت های اجتماعی می کنند و از مادر و پدر و دیگران همانندسازی کرده تا بخش سوم شخصیت، یعنی قسمت والد را بسازند بهتر است از سه، چهار سالگی به مهد کودک بروند و یا با گروه همسالان در مراوده باشند. این با هم بودن آنهاست که موجب می شود ارزش های اجتماعی را یاد بگیرند و در واقع شخصیت آنها ساخته می شود. بهتر است در این خصوص دوستان و خانواده هایی را برگزینید که آنها هم به تربیت و سلامت بچه هایشان اهمیت می دهند.

ترس از مهدکودک

ترس از مهد کودک حالتی است که کودک از رفتن به مهد کودک امتناع می‌ورزد و در منزل می‌ماند و به اصرار پدر و مادر هم توجهی نمی‌کند. پافشاری و اصرار پدر و مادر باعث پیدایش علائم عدم تعادل روانی و اختلالات جسمانی می‌شود. این اختلالات معمولاً به صورت دل درد، استفراغ، سر درد، سرگیجه و ضعف ظاهر می‌شود و غالباً ادامه پیدا می‌کند.
نکته حائز اهمیت در این نوع از ترس، از بین رفتن حالات جسمانی در روزهای تعطیل است و بررسی عدم علل عضوی لازم و ضروری است. این نوع ترس اکثراً در روزهای اول ورود به مدرسه، کودکستان یا مهدکودک اتفاق می‌افتد و در اکثر موارد پس از چند روز از بین می‌رود.
مطالعات نشان داده‌اند که در بیشتر موارد علت مربوط به مهد کودک نبوده بلکه ترس و اضطراب کودک ناشی از جدا شدن از مادر و تنهایی است و به همین دلیل احساس عدم امنیت می‌کند.